Чи випустять з кредитом за кордон?

Багато громадян нашої країни вирушають за кордон у відрядження, у відпустку, на навчання або для працевлаштування. Частина з них стикається з питанням "якщо є кредит, чи випустять за кордон"?, чи "будуть ускладнення на митниці або під час оформлення виїзного документу"?.

На практиці погашені борги, аліменти і прострочення по сплаті за послуги ЖКГ не впливають на відкриття візи. На укладення посольств зазвичай робить вплив соціальний статус і матеріальне становище громадянина. Аналогічно і з митницею: подорож в іншу країну можливо навіть з неоплаченим кредитом. Відповідно до чинного законодавства, представники митниці не мають права затримувати людину і яким-небудь чином перешкоджати його свободі.

Коли забороняють виїзд за кордон з простроченим кредитом

Згідно із законодавством України, рішення про заборону перетину кордону може прийняти тільки суд у рамках кримінального або цивільного виробництва. Тільки якщо у співробітника митної служби на руках буде діюче судове рішення, його дії будуть законними. Якщо ж людину затримують без наданих підстав, кожен має право викликати правоохоронні органи, зафіксувати скоєне правопорушення, скласти скаргу і направити її до суду.

Усім, хто цікавиться, чи можна виїжджати за кордон з кредитом, слід ознайомитися з схемою попадання в "чорний список".

  •  Банківська установа подає до суду на неплатника і виграє справу в переважній більшості випадків.
  •  Банк з виграним позовом звертається в службу, що відкриває виконавче провадження по цьому факту.
  •  Виконавча служба звертається до суду з вимогою про заборону виїзду неплатника з України на основі раніше отриманого вироку. Таким чином, постанова набуває законної сили.
  •  Банк направляє документ в центр обробки інформації, працюючий при Пограничній Службі України. Ця структура має повноваження для накладення заборони на виїзд.

Що робити, якщо виїзд заборонений

Кожен українець може самостійно запросити інформацію про можливість перетину кордону за лічені дні. Для цього треба лише зайти на сайт Державної Митної Служби України, оформити запит через онлайн-форму або направити його письмово. У рубриці "доступ до публічної інформації" слід ввести усі необхідні дані, в графі "розпорядник інформації" вказати "адміністрація ГПСУ".

Якщо через 5-10 днів ви отримаєте підтвердження того, що дійсно не маєте права покидати межі України у зв'язку з невиконаними зобов'язаннями, не варто передчасно зневірятися. Існує декілька виходів з ситуації, що склалася :

  •  повернути заборгованість. Так ви швидко і результативно закриєте кримінальну справу, отримаєте підтверджувальну постанову і направите його в центр обробки інформації, належний ГПСУ. Впродовж одного календарного місяця громадянин виключається зі списку злісних неплатників і отримує повну свободу пересування;
  •  домовитися з установою-позичальником про пролонгацію або реструктуризацію кредиту. Ви продовжите термін виплати своїх засобів без додаткових штрафних санкцій. Багато установ, зокрема мікрофінансові організації, йдуть назустріч клієнтові і погоджуються продовжити виплати на вигідних їм умовах;
  •  подати апеляцію. Для оскарження рішення можна скористатися послугами юриста, який відстоїть вашу позицію в апеляційному суді.
  •  узяти черговий кредит на погашення. Деякі люди, що опинилися в подібній ситуації, перекривають кредит в одному банку, оформивши його в іншому. Виїжджають на роботу в іншу державу і по поверненню закривають його. Якщо ви дістаєте відмову у видачі позики із-за негативної кредитної історії, можна скористатися онлайн-сервісом МФО.

Багатьох цікавить, чи випустять за кордон з кредитом на інших, нелегальних умовах. Відмітимо, вони можуть спричинити небажані юридичні наслідки, які можуть тільки посилити ситуацію аж до конфіскації майна і обмеження свободи на декілька років.

Як не потрапити в "чорний список"

Оформляючи кредит, завжди реально оцінюйте свої фінансові можливості і пам'ятайте, що Закон один для усіх. Навіть невеликі суми з часом перетворюються на непідйомні, і щоб уникнути їх накопичення - постарайтеся не допускати прострочень. При нагоді намагайтеся домовитися з банком про пролонгацію заборгованості.

Якщо ваша кредитна історія дозволяє бажати кращого і є велика заборгованість по кредиту, виїзд за кордон все ж можливий. Для цього варто запам'ятати:

  •  у базу боржників, як правило, вносять не відразу після подання позову. У більшості випадків у позичальників є до 10 днів для того, щоб виїхати в іншу країну без яких-небудь проблем. По закінченню цього терміну боржник вноситься в єдиний реєстр;
  •  навіть якщо рішення про заборону на виїзд набуло чинності, можна спробувати покинути межі України через країну, для в'їзду до якої не знадобиться віза і перевірки особи мають не такий строгий характер. Потрапивши туди, ви можете виїхати в потрібний пункт через інший кордон.

Якщо вам вдасться виїхати за рубіж, незважаючи на наявність непогашеного кредиту, в інших країнах не стануть пред'являти претензій із цього приводу. Особисті дані по боржниках є тільки на українській пограничній службі.

Пам'ятайте: доки банк не звернувся до суду, складнощі з перетином кордону навряд чи виникнуть. Проблемну позику можна оперативно закрити, оформивши кредит в мікрофінансовій організації всього за 8 хвилин, не виходячи з будинку. CreditUp є надійним партнером тисяч українців, що опинилися в скрутній ситуації. Для отримання бракуючої суми потрібно мінімум документів без застав, довідок про доходи і ідеальну кредитну історію.

Скористайтеся послугами нашої фінансової онлайн-платформи, і нехай виїзд за кордон з простроченим кредитом не буде для вас проблемою!

Похожие статьи

© CreditUP 2016
comodo
?Як отримати кредит?