Дії: Заспокоїться і без паніки з'ясувати максимум інформації у особи, що повідомила Вас про наявність зобов'язань перед невідомим Вам кредитором, при цьому мінімізувати передавану Вами персональну інформацію.

Як узабезпечити себе від шахрайства в кредитуванні

ВАЖЛИВО! Заспокоїться і розбиратися без паніки і метушні, бо якщо дзвонять шахраї, саме чинник несподіваності і шоку служить для них "відмичкою" для доступу до Ваших даних що дозволяє оволодіти фінансовими коштами. У стані емоційної нестабільності люди передають дані своїх платіжний засобів (номер карти/термін дії/cvv код) або іншу персональну інформацію і згодом стають жертвами шахраїв.

В процесі бесіди необхідно з'ясувати у того, що дзвонить максимум інформації відносно осудної Вам позики :

 • Ім'я і прізвище представника компанії кредитора, який з Вами розмовляє;
 • Назва компанії і адреса місцезнаходження/юридична адреса (окрім торгової марки під якою можливо здійснюється діяльність, необхідно уточнити найменування і реквізити юридичної особи - це дозволить перевірити його існування і реєстрацію);
 • Контактні дані: номери телефонів/електронні поштові адреси по яких можна зв'язатися безпосередньо із закріпленим за Вами представником компанії;
 • Дату і час отриманої на Ваше ім'я позики аж до хвилин;
 • Реквізити договору позики : номер і дату;
 • Попросити роз'яснити спосіб оформлення і отримання позики детально і покроково;
 • Упізнати варіанти внесення засобів при погашенні позики (реквізити і способи);
 • Отримати повну інформацію і дані внесені при оформленні позики :

- ПІБ;

- дата і місце народження;

- адреса реєстрації/фактична;

- паспортні реквізити (серія і номер, ким і коли виданий);

- індивідуальний податковий номер;

- місце роботи, вказане при оформленні;

- реквізити і номер платіжної картки на яку перераховані грошові кошти;

- усі номери телефонів і поштові адреси, внесені і використані при отриманні позики;

- фотографії, зроблені через веб камеру або завантажені (за наявності);

- IP адресу і супутню інформацію;

- іншу інформацію яка допоможе ідентифікувати позичальника.

Далі, узяти час на вивчення отриманої інформації з метою визначити: чи усі дані внесені при оформленні позики належать Вам, чи немає там підібраних даних або сфальсифікованих реквізитів, які не мають до Вас ніякого відношення :

 • невірно вказано ПІБ, дату народження;
 • не ваш паспорт або вказаний паспорт, який можливо вже замінений(утерян/украден/произведена заміна);
 • не ваш індивідуальний податковий номер;
 • не ваша адреса реєстрації;
 • контактні номери телефонів/поштові адреси/фото, надані при оформленні, не належать Вам;
 • номер платіжної картки і банк емітент не співпадає з Вашими.

Просмотреть свою телефонную и адресную книгу и сверить контакты по договору займа на предмет совпадения номеров телефонов и адресов со знакомыми Вам людьми.

В открытых источниках найти информацию по компании, которая предъявляет требования по займу, проверить регистрацию и сверить указанные в ходе телефонного разговора контакты. Связаться с представителем компании через контакты, указанные в открытых источниках и на сайте компании, подтвердить наличие займа на Ваши ФИО и документы. Уточнить наличие в штате компании сотрудника, который ранее связывался с Вами по телефону и факт закрепления его за Вашим займом.

Убіліться, що позика оформлена не вашим родичем

Важливо подумати і перевірити варіант отримання цієї позики близькими Вам людьми, які можливо не повідомили Вас! (чоловік/дружина, діти, співмешканці, сусіди по квартирі або люди, що мають доступ до Ваших документів/персональної інформації). Таке часто буває і причини можуть бути різні. Провести бесіду з цим колом людей і пояснивши усю суть з'ясувати можливість такого варіанту. Це обов'язково необхідно зробити, оскільки надалі, у разі підтвердження шахрайства, можлива передача заяви до правоохоронних органів і буде не дуже приємно в процесі кримінального виробництва з'ясувати, що винною особою є знайомий/родич.

Зверніться в правоохоронні органи

Як результат:

 1. У тому випадку, якщо Ви самостійно з'ясуєте що до отримання причетний родич/знайомий, бажано врегулювати виниклі питання і закрити зобов'язання перед кредитором.
 2. Упевнившись що ні Ви, ні Ваші близькі і знайомі не мають відношення до оформлення і отримання позики, необхідно звернутися в правоохоронні органи із заявою за фактом незаконних дій відносно Вас. Інформацію по зверненню в правоохоронні органи по цьому факту необхідно передати компанії в якій була оформлена позика під Ваше ім'я/дані, що дозволить скоординировать дії з правоохоронними органами спрямовані на виявлення особи причетного до шахрайства.

Похожие статьи

© CreditUP 2016
comodo
?Як отримати кредит?