Дії: Заспокоїться і без паніки з'ясувати максимум інформації у особи, що повідомила Вас про наявність зобов'язань перед невідомим Вам кредитором, при цьому мінімізувати передавану Вами персональну інформацію.

Як узабезпечити себе від шахрайства в кредитуванні

ВАЖЛИВО! Заспокоїться і розбиратися без паніки і метушні, бо якщо дзвонять шахраї, саме чинник несподіваності і шоку служить для них "відмичкою" для доступу до Ваших даних що дозволяє оволодіти фінансовими коштами. У стані емоційної нестабільності люди передають дані своїх платіжний засобів (номер карти/термін дії/cvv код) або іншу персональну інформацію і згодом стають жертвами шахраїв.

В процесі бесіди необхідно з'ясувати у того, що дзвонить максимум інформації відносно осудної Вам позики :

 • Ім'я і прізвище представника компанії кредитора, який з Вами розмовляє;
 • Назва компанії і адреса місцезнаходження/юридична адреса (окрім торгової марки під якою можливо здійснюється діяльність, необхідно уточнити найменування і реквізити юридичної особи - це дозволить перевірити його існування і реєстрацію);
 • Контактні дані: номери телефонів/електронні поштові адреси по яких можна зв'язатися безпосередньо із закріпленим за Вами представником компанії;
 • Дату і час отриманої на Ваше ім'я позики аж до хвилин;
 • Реквізити договору позики : номер і дату;
 • Попросити роз'яснити спосіб оформлення і отримання позики детально і покроково;
 • Упізнати варіанти внесення засобів при погашенні позики (реквізити і способи);
 • Отримати повну інформацію і дані внесені при оформленні позики :

- ПІБ;

- дата і місце народження;

- адреса реєстрації/фактична;

- паспортні реквізити (серія і номер, ким і коли виданий);

- індивідуальний податковий номер;

- місце роботи, вказане при оформленні;

- реквізити і номер платіжної картки на яку перераховані грошові кошти;

- усі номери телефонів і поштові адреси, внесені і використані при отриманні позики;

- фотографії, зроблені через веб камеру або завантажені (за наявності);

- IP адресу і супутню інформацію;

- іншу інформацію яка допоможе ідентифікувати позичальника.

Далі, узяти час на вивчення отриманої інформації з метою визначити: чи усі дані внесені при оформленні позики належать Вам, чи немає там підібраних даних або сфальсифікованих реквізитів, які не мають до Вас ніякого відношення :

 • невірно вказано ПІБ, дату народження;
 • не ваш паспорт або вказаний паспорт, який можливо вже замінений(утерян/украден/произведена заміна);
 • не ваш індивідуальний податковий номер;
 • не ваша адреса реєстрації;
 • контактні номери телефонів/поштові адреси/фото, надані при оформленні, не належать Вам;
 • номер платіжної картки і банк емітент не співпадає з Вашими.

Просмотреть свою телефонную и адресную книгу и сверить контакты по договору займа на предмет совпадения номеров телефонов и адресов со знакомыми Вам людьми.

В открытых источниках найти информацию по компании, которая предъявляет требования по займу, проверить регистрацию и сверить указанные в ходе телефонного разговора контакты. Связаться с представителем компании через контакты, указанные в открытых источниках и на сайте компании, подтвердить наличие займа на Ваши ФИО и документы. Уточнить наличие в штате компании сотрудника, который ранее связывался с Вами по телефону и факт закрепления его за Вашим займом.

Убіліться, що позика оформлена не вашим родичем

Важливо подумати і перевірити варіант отримання цієї позики близькими Вам людьми, які можливо не повідомили Вас! (чоловік/дружина, діти, співмешканці, сусіди по квартирі або люди, що мають доступ до Ваших документів/персональної інформації). Таке часто буває і причини можуть бути різні. Провести бесіду з цим колом людей і пояснивши усю суть з'ясувати можливість такого варіанту. Це обов'язково необхідно зробити, оскільки надалі, у разі підтвердження шахрайства, можлива передача заяви до правоохоронних органів і буде не дуже приємно в процесі кримінального виробництва з'ясувати, що винною особою є знайомий/родич.

Зверніться в правоохоронні органи

Як результат:

 1. У тому випадку, якщо Ви самостійно з'ясуєте що до отримання причетний родич/знайомий, бажано врегулювати виниклі питання і закрити зобов'язання перед кредитором.
 2. Упевнившись що ні Ви, ні Ваші близькі і знайомі не мають відношення до оформлення і отримання позики, необхідно звернутися в правоохоронні органи із заявою за фактом незаконних дій відносно Вас. Інформацію по зверненню в правоохоронні органи по цьому факту необхідно передати компанії в якій була оформлена позика під Ваше ім'я/дані, що дозволить скоординировать дії з правоохоронними органами спрямовані на виявлення особи причетного до шахрайства.

Похожие статьи

Недавні публікації

CreditUP заохочує романтичних клієнтів


11.02.2019

 Де взяти позику в «позаурочний» час

Де взяти позику в «позаурочний» час

Компания CreditUP предоставляет клиентам возможность сделать кредит более дешевым. Так, в рамках программы лояльности заемщикам начисляются бонусы, которые потом обмениваются на денежные средства. Этими деньгами можно оплачивать услуги организации, вернув часть расходов по обслуживанию займа.
30.01.2019

Чому бути лояльним клієнтом вигідно

Чому бути лояльним клієнтом вигідно


21.01.2019

© CreditUP 2016
comodo
?Як отримати кредит?