Скільки коштує розлучення в Україні

Розлучення в нашій країні - не рідкісне явище. Згідно із статистикою, розпадається практично кожен третій брак. Частенько в цю категорію входять сім'ї з маленькою тривалістю спільного життя (до 4 років). Це - завжди драматичний момент, як для чоловіка, так і жінки. Але іноді саме такі заходи є останньою краплею у людей, які бажають розійтися по різних сторонах життя. Про те, наскільки складною є ця процедура і скільки коштує розлучення в Україні, розповімо в нашій статті. Спершу розглянемо найбільш поширені його різновиди.

  •  Немає спільних неповнолітніх дітей. Це - одна з простих і найменш витратних схем. Для її реалізації треба звернутися в ЗАГС за місцем прописки одного з подружжя, направити спільну заяву і надати паспорти. Обом сторонам надається право відкликати його впродовж одного календарного місяця. Якщо ж нічого не змінилося, після завершення терміну, вони повинні явитися в призначений день для реєстрації розлучення.
  •  Якщо є спільні неповнолітні діти, брак розривається в судовому порядку після подання відповідного звернення чоловіка і дружини до суду з прикладеним договором "Про виховання і забезпечення дитини". Грамотно оформити документ можна за допомогою юриста, також знадобиться завірити його нотаріально. Це збільшує вартість розлучення в Україні до 800 гривен і більше.
  •  Коли брак розривається в односторонньому порядку без згоди другої сторони, чоловікові-ініціаторові необхідно направити позов до суду і прикласти пакет документів. У будь-якому разі доведеться заплатити судовий збір, 704.80 грн. Якщо знадобиться консультація юриста і представництво в суді, розрив браку може обійтися в 1500+ гривень.

У кожному з цих випадків слід розпочати із заповнення заяви. Із зразком можна ознайомитися на інформаційних стендах в судах, а також у відділеннях Рагсів. У них міститься основна інформація, вносити яку варто грамотно і без приховання яких-небудь фактів.

Основні статті витрат

Якщо ви вирішили обійтися без правозахисника, звернетеся до працівника Загсу. Він видасть квитанцію з усіма необхідними реквізитами для оплати. Внести вказану суму можна у будь-якому найближчому банку, що видає квитанції.

Якщо шлюборозлучний процес належить до простих, і не вимагає розгляду в залі суду, розмір держмита складатиме 8.50 грн. В статтю витрат варто включити складання документації інспектором Рагсу. Відмітимо, така послуга в різних містах і регіонах країни обходиться по-різному. Приміром, в столиці вона має символічну вартість до 25 гривен.

Якщо не обійтися без звернення до суду, вам доведеться витратити значно більше. На розлучення в Україні вартість складається з декількох статей витрат :

  •  судовий збір (держмито) оплачується ще до початку розгляду справи по суті. В порівнянні з 2017 роком, він виріс на 65 гривен і сьогодні складає 704.80 грн;
  •  адвокатські послуги. Згідно з нововведеннями, з 1.12.2017 представляти інтереси подружжя в залі судових засідань юристи не можуть. Це право надане тільки адвокатам.

Фахівці можуть мати абсолютно різний досвід і спеціалізацію, що позначається на вартості їх послуг. Перед тим, як направляти заяву, вирішите для себе що важливіше: зберегти свій бюджет і заощадити на адвокатському супроводі або задіяти професіонала, який зможе схилити рішення комісії на вашу користь.

Найчастіше, прибігати до послуг спеціального захисника інтересів має сенс, коли існує спірне питання відносно того, з ким з подружжя залишаться діти або того, яким чином буде розподілено майно.

Яка вартість подання на розлучення в Україні із залученням юриста

Якщо ви дійсно зважилися на такі кардинальні заходи, важливо розуміти, що це - відповідальний процес і немає місця помилкам. Якщо у вас немає досвіду у сфері юриспруденції, можете додатково скористатися послугами юристів. Інакше існує ризик втратити своє майно, припинити спілкування з дитиною або втратити аліментів. Фахівці з сімейного права або адвокати виконають за вас усі складні бюрократичні процедури і відстоять ваші інтереси.

Скільки варто подати на розлучення в Україні, звернувшись в юридичну компанію, залежить від того, в якого роду допомоги ви потребуєте. Найчастіше професійні юридичні організації пропонують клієнтам декілька пакетів послуг. Який з них вибрати - залежить від ваших матеріальних можливостей і потреб.

Скільки коштує розлучення в Україні

Скільки варто подати на розлучення в Україні: відповіді на питання

  •  Чому саме 704.80 грн? Об'єм судового збору встановлений чинним законодавством. Ця плата складає 0.4 прожиткового мінімуму на одного громадянина.
  •  Для чого потрібний судовий збір? Якщо він не буде сплачений до моменту напряму судового позову, дається 5 днів на виправлення ситуації. Якщо оплату вчасно не внести, позов буде відхилений і доведеться виконувати усю процедуру наново. Від оплати звільняються такі громадяни: інваліди ВОВ, інваліди I і II груп і громадяни, віднесені до числа потерпілих від аварії на ЧАЕС.
  •  Скільки варто подати на розлучення в Україні з розділом майна? Плата за позов складає 1% загальної суми позову. В той же час вона не повинна перевищувати 3 мінімальних заробітних плати (11 169 грн).
  • Чи можливо оскаржити рішення суду, і скільки це коштує? Згідно із Законом, подання апеляції складає 110% від ставки, сплаченої при поданні заяви до суду. На сьогодні ця сума складає 1058 грн.

Не забувайте, що в ході судового розгляду можуть знадобитися додаткові кошти. Приміром, на клопотання про отримання копій яких-небудь документів, на призначення експерта, перекладача і так далі. Щоб довести задуману справу до кінця, заздалегідь потурбуйтеся про надійне матеріальне забезпечення. Якщо ваших заощаджень бракує, скористайтеся онлайн-сервісом CreditUp. Це - ваш надійний партнер, який допоможе вирішити фінансові труднощі в найкоротші терміни!

Похожие статьи

© CreditUP 2016
comodo
?Як отримати кредит?