Скільки коштує розлучення в Україні

Розлучення в нашій країні - не рідкісне явище. Згідно із статистикою, розпадається практично кожен третій брак. Частенько в цю категорію входять сім'ї з маленькою тривалістю спільного життя (до 4 років). Це - завжди драматичний момент, як для чоловіка, так і жінки. Але іноді саме такі заходи є останньою краплею у людей, які бажають розійтися по різних сторонах життя. Про те, наскільки складною є ця процедура і скільки коштує розлучення в Україні, розповімо в нашій статті. Спершу розглянемо найбільш поширені його різновиди.

  •  Немає спільних неповнолітніх дітей. Це - одна з простих і найменш витратних схем. Для її реалізації треба звернутися в ЗАГС за місцем прописки одного з подружжя, направити спільну заяву і надати паспорти. Обом сторонам надається право відкликати його впродовж одного календарного місяця. Якщо ж нічого не змінилося, після завершення терміну, вони повинні явитися в призначений день для реєстрації розлучення.
  •  Якщо є спільні неповнолітні діти, брак розривається в судовому порядку після подання відповідного звернення чоловіка і дружини до суду з прикладеним договором "Про виховання і забезпечення дитини". Грамотно оформити документ можна за допомогою юриста, також знадобиться завірити його нотаріально. Це збільшує вартість розлучення в Україні до 800 гривен і більше.
  •  Коли брак розривається в односторонньому порядку без згоди другої сторони, чоловікові-ініціаторові необхідно направити позов до суду і прикласти пакет документів. У будь-якому разі доведеться заплатити судовий збір, 704.80 грн. Якщо знадобиться консультація юриста і представництво в суді, розрив браку може обійтися в 1500+ гривень.

У кожному з цих випадків слід розпочати із заповнення заяви. Із зразком можна ознайомитися на інформаційних стендах в судах, а також у відділеннях Рагсів. У них міститься основна інформація, вносити яку варто грамотно і без приховання яких-небудь фактів.

Основні статті витрат

Якщо ви вирішили обійтися без правозахисника, звернетеся до працівника Загсу. Він видасть квитанцію з усіма необхідними реквізитами для оплати. Внести вказану суму можна у будь-якому найближчому банку, що видає квитанції.

Якщо шлюборозлучний процес належить до простих, і не вимагає розгляду в залі суду, розмір держмита складатиме 8.50 грн. В статтю витрат варто включити складання документації інспектором Рагсу. Відмітимо, така послуга в різних містах і регіонах країни обходиться по-різному. Приміром, в столиці вона має символічну вартість до 25 гривен.

Якщо не обійтися без звернення до суду, вам доведеться витратити значно більше. На розлучення в Україні вартість складається з декількох статей витрат :

  •  судовий збір (держмито) оплачується ще до початку розгляду справи по суті. В порівнянні з 2017 роком, він виріс на 65 гривен і сьогодні складає 704.80 грн;
  •  адвокатські послуги. Згідно з нововведеннями, з 1.12.2017 представляти інтереси подружжя в залі судових засідань юристи не можуть. Це право надане тільки адвокатам.

Фахівці можуть мати абсолютно різний досвід і спеціалізацію, що позначається на вартості їх послуг. Перед тим, як направляти заяву, вирішите для себе що важливіше: зберегти свій бюджет і заощадити на адвокатському супроводі або задіяти професіонала, який зможе схилити рішення комісії на вашу користь.

Найчастіше, прибігати до послуг спеціального захисника інтересів має сенс, коли існує спірне питання відносно того, з ким з подружжя залишаться діти або того, яким чином буде розподілено майно.

Яка вартість подання на розлучення в Україні із залученням юриста

Якщо ви дійсно зважилися на такі кардинальні заходи, важливо розуміти, що це - відповідальний процес і немає місця помилкам. Якщо у вас немає досвіду у сфері юриспруденції, можете додатково скористатися послугами юристів. Інакше існує ризик втратити своє майно, припинити спілкування з дитиною або втратити аліментів. Фахівці з сімейного права або адвокати виконають за вас усі складні бюрократичні процедури і відстоять ваші інтереси.

Скільки варто подати на розлучення в Україні, звернувшись в юридичну компанію, залежить від того, в якого роду допомоги ви потребуєте. Найчастіше професійні юридичні організації пропонують клієнтам декілька пакетів послуг. Який з них вибрати - залежить від ваших матеріальних можливостей і потреб.

Скільки коштує розлучення в Україні

Скільки варто подати на розлучення в Україні: відповіді на питання

  •  Чому саме 704.80 грн? Об'єм судового збору встановлений чинним законодавством. Ця плата складає 0.4 прожиткового мінімуму на одного громадянина.
  •  Для чого потрібний судовий збір? Якщо він не буде сплачений до моменту напряму судового позову, дається 5 днів на виправлення ситуації. Якщо оплату вчасно не внести, позов буде відхилений і доведеться виконувати усю процедуру наново. Від оплати звільняються такі громадяни: інваліди ВОВ, інваліди I і II груп і громадяни, віднесені до числа потерпілих від аварії на ЧАЕС.
  •  Скільки варто подати на розлучення в Україні з розділом майна? Плата за позов складає 1% загальної суми позову. В той же час вона не повинна перевищувати 3 мінімальних заробітних плати (11 169 грн).
  • Чи можливо оскаржити рішення суду, і скільки це коштує? Згідно із Законом, подання апеляції складає 110% від ставки, сплаченої при поданні заяви до суду. На сьогодні ця сума складає 1058 грн.

Не забувайте, що в ході судового розгляду можуть знадобитися додаткові кошти. Приміром, на клопотання про отримання копій яких-небудь документів, на призначення експерта, перекладача і так далі. Щоб довести задуману справу до кінця, заздалегідь потурбуйтеся про надійне матеріальне забезпечення. Якщо ваших заощаджень бракує, скористайтеся онлайн-сервісом CreditUp. Це - ваш надійний партнер, який допоможе вирішити фінансові труднощі в найкоротші терміни!

Похожие статьи

Недавні публікації

CreditUP заохочує романтичних клієнтів


11.02.2019

 Де взяти позику в «позаурочний» час

Де взяти позику в «позаурочний» час

Компания CreditUP предоставляет клиентам возможность сделать кредит более дешевым. Так, в рамках программы лояльности заемщикам начисляются бонусы, которые потом обмениваются на денежные средства. Этими деньгами можно оплачивать услуги организации, вернув часть расходов по обслуживанию займа.
30.01.2019

Чому бути лояльним клієнтом вигідно

Чому бути лояльним клієнтом вигідно


21.01.2019

© CreditUP 2016
comodo
?Як отримати кредит?