Напевно, немає такої людини, яка хоч би раз в житті, маючи банківську карту, не стикалася з різного виду шахрайством. Всім, хто володіє банківськими картками знайома ситуація, коли типкупредставники банку дзвонять і починають вигадувати "міфи про проблеми з Вашою карткою", щоб дістати не лише номер банківської карти, але й пін-код або CVV2/CVC2 (3 цифри на зворотному боці картки). Частенько таку інформацію зливають недоброзичливі співробітники банку, які в базі вказують усі дані по клієнтові, в точності до останньої операції.

Потрібно обов'язково знати, що починаючи з касира і закінчуючи Головою Правління, ніхто не має права просити PIN-код і тому подібне. В подібних ситуаціях сміливо звертайтеся в банк зі скаргою, напишіть заяву в поліцію, якщо номер визначений, збережіть його і передайте правоохоронним органам.

Що стосується банкоматів, то тут шулери пішли далі. Мало того, що вони легко можуть дізнатися ваш PIN-код, їм ще й потрібно дістати Вашу картку. Можна, звичайно, старим перевіреним способом - дати по голові арматурою, доки людина стоїть біля банкомату і знімає гроші, але ми живемо у цивілізованому світі і тепер аферисти пішли далі та почали використовувати ліванську петлю.

"Ліванську петлю" роблять з матеріалів для рентгенівських знімків або фото, вставляється вона в банкомат, в отвір, де Ви потім вставите карту і попрощаєтеся з грошима. Поки Ви стоятимете в замішанні, чому банкомат з'їв Вашу картку, до Вас, звичайно ж, підійде рятувальник. Ні, зовсім не громило, а добра дівчина-самаритянка з великими блакитними очима і скаже: "Ой, у мене таке теж траплялося". Мовляв, потрібно ввести ще раз пін-код, і все вийде. І тільки варто на секунду відвернутися, як карта буде вилучена, а гроші зняті в іншому місці. Втім, може і не бути ніяких блондинок і помічників, а просто схована поблизу камера, яка зафіксує все.

Тому ніколи не набирайте свій пін-код у присутності сторонніх людей, якщо не змогли витягнути карту. Стоячи на місці, дзвоніть у банк і блокуйте її негайно.

Ще одним способом отримати пін-код являється накладна клавіатура, яка копіює набрані цифри на банкоматі.

Але самою вершиною злочинності є скиммер - кажучи іншими словами, навіщо красти, коли можна скопіювати. Скиммер - спеціальний пристрій, який насаджують на банкомат для зчитування Вашої карти і створення точної копії(на банківському сленгу таку карту називають "білим пластиком"), щоб потім перевести у готівку всі гроші. Такий прилад коштує декілька тисяч доларів, в комплект до пластика додається і накладна клавіатура.

Банки, звичайно, роблять антискімінгові насадки, але вони практично ідентичні зі скиммером.

Краще всього повідомити в банк про підозрілий банкомат або ж знімати гроші всередині банку, оскільки шахрайство завжди шукає нові способи як непомітно пограбувати.

Сервіс CreditUP дбає про своїх клієнтів, саме тому ми інформуємо вас та звертаємо вашу увагу на випадки шахрайства, адже як говорить давнє латинське прислів'я  «Хто попереджений, той озброєний».

Похожие статьи

© CreditUP 2016
comodo
?Як отримати кредит?