Как экономить электроэнергию дома

Економити електроенергію сьогодні - не просто звичка, а необхідність! Тарифи на неї продовжують "повзти" вгору, а ми, не замислюючись, бездумно витрачаємо електрику. Ви здивуєтеся, але скоротити витрати можна на цілу третину. Для цього лише знадобиться вдатися до невеликих хитрощів.

Інтернет пістрявить статтями про незаконні варіанти економії, але про їх наслідки мало згадується. Це - не самий кращий варіант, оскільки ушкодження лічильників або самовільне підключення до електромережі загрожує повним припиненням енергопостачання. А якщо факт незаконного втручання в роботу лічильників буде доведений, можна буде поплатитися великим штрафом або зовсім угодить за грати.

Як економити електроенергію законно

Насправді, все просто. Не треба обмежувати себе у використанні звичних побутових приладів або в чомусь собі відмовляти. Щоб ефективно економити електрику, треба просто змінити свої звички. Спершу, навчитися експлуатувати електричні прилади розумно. Розберемося, які з них є найбільш "ненажерливими". До них відноситься побутова техніка з нагрівальними елементами:

  • бойлеры і водонагрівачі;

  • система теплої підлоги;
  • накопичувальні баки з нагрівом води;
  • електрочайники;
  • електроплити і духовки;
  • фени, праски.

"Лідерами" в швидкості відмотування кіловат можна також назвати потужні двигуни. Це - компресори кондиціонерів, електромотори пральних машин, холодильники, дрилі і перфоратори.

Рекомендується відключати від мережі пристрої, не працюючі в даний момент. Це актуально не лише для вищезгаданої побутової техніки, але і ноутбуків, мікрохвильових печей і всіляких зарядних пристроїв. Найвдаліше відображає безглузду витрату електрики "відключений" телевізор, який використовується практично в кожному будинку. Якщо на екрані немає картинки - не означає, що електроенергія не витрачається. Блок живлення телевізора і деякі його електросхеми знаходяться під напругою, щоб відреагувати на пульт дистанційного керування.

Як можна економити електроенергію іншими методами

По можливості, заміните домашню техніку, що застаріла, новою. Навіть якщо це не вдається зробити прямо зараз, поступово купувати нові прилади дуже важливо. Старі моделі холодильників і пральних машин - справжні "ненажери" в споживанні електрики. Сучасні вдосконалені моделі відрізняються більше бережливою витратою.

Купуйте побутову техніку класу А, А+, А++. Завдяки цьому, економія електроенергії в кінці місяця буде очевидна. Приміром, енергозбережний холодильник класу А+ споживає в два рази менше електрики, ніж холодильник класу В, і в три рази менше, ніж холодильник класу С.

Розглянемо, як можна економити електроенергію:

  • Посудомийну і пральну машину перед включенням заповнювати до межі.
  • Намагатися не відкривати електричну духовку під час приготування їжі. Назовні випускається тепло, і духовка, намагаючись компенсувати втрату, гріється ще більше.
  • Не тримати дверці холодильника відкритою довго. Якщо його герметичність порушена, має сенс купити нові ущільнювачі.

Не вмикайте техніку там, де без неї можна обійтися. Приміром, мийте посуд вручну, якщо її небагато, а не за допомогою посудомийки. Електросушарка для одягу замінюється звичайним білизняним мотузком. Якщо треба збити тісто або яйця, не поспішайте включати міксер в розетку, а скористайтеся вінчиком. Кращий спосіб, як економити електроенергію - стежити за подібними дрібницями.

Освітлення і економія

Витягайте максимум користі з денного світла. Природне освітлення економить електрику і рятує від сезонної депресії. Щоб воно краще проникало до кімнати, замініть жалюзі або щільні штори на напівпрозорий тюль і віддайте перевагу світлим шпалерам. Буде здорово, якщо запастися декількома наборами фіранок для кожної пори року. Це допомагає в кращу сторону змінити інтер'єр і використати денне світло з вигодою для себе. Пам'ятайте, що робоче місце краще розмістити там, де для його освітлення буде досить світла з вікна і не знадобиться використати додаткову настільну лампу.

Якщо Ви ще не замінили стандартні лампи розжарювання сучасними енергозбережними, виправіть це. Доведено, що LED- світильники, хоч обходяться і дорожче, споживають електроенергії менше в цілих 4 рази! При цьому термін їх роботи складає декілька років. Приміром, 5 енергозбережних ламп з потужністю 20 Ватів споживають стільки ж електроенергії, як і стандартна "сотка". При цьому світло, яке випромінюють LED- лампи, буде не менш яскравим.

Як зберегти більше грошей для себе

Старий, але найдієвіший спосіб як можна економити електроенергію - вимикати світло. Треба звертати увагу на те, де включене світло зараз не обов'язкове. Якщо у Вас - велика сім'я, проводите вечори в одной-двух кімнатах, а не в усій квартирі. Це не лише допоможе заощадити, але і зміцнить родинні стосунки.

Якщо встановлений бойлер, намагайтеся витрачати менше гарячої води. Приймайте душ, а не ванну, і зовсім відключайте гарячу воду, коли в ній немає необхідності. Якщо відключити її на ніч, бойлер постійно не витрачатиме електроенергію на її нагрівання.

Черговий спосіб як економити електрику - утеплити свій дім. Сучасні технології утеплення не вимагають багато коштів. В результаті тепле повітря ефективніше зберігатиметься в зимовий період, а прохолодний - влітку. Одного разу витрачені гроші на теплоізоляцію житла допоможуть заощадити на обігрівачі. Коли встановлено автономне опалювання, не рекомендується нагрівати приміщення понад міру.

Якщо в даний момент у Вас є матеріальні труднощі, звернетеся в CreditUp. Ми надаємо швидку матеріальну допомогу на оплату комунальних послуг, купівлю нової техніки і будь-які інші цілі.

Похожие статьи

© CreditUP 2016
comodo
?Як отримати кредит?