Еволюція української гривні

Готуючись до грошової реформи і випуску нових грошей в Україні, перші зразки гривні почали друкувати далеко за межами країни - в Канаді ще в 1992 році. Перший дизайн українських банкнотів був украй невдалий, і ще перед виходом купюр в обіг створили нові зразки. Проте на ринок країни вони все-таки потрапили і деякий час були в обігуі. Але в міру зносу НБУ витісняв їх і замінював на нові.

Якщо придивитися уважно, то портрети на банкнотах не помінялися, зміни видно тільки в загальній картині купюри. Другий варіант гривни, за багатьма джерелами, був надрукований у Великобританії. Ескізи обої зразків розробляв художник Василь Лопата, посилаючись на історичний опис Ярослава Мудрого, Володимира Великого, Богдана Хмельницького та Івана Мазепи. Портрет Івана Франка, на номінал в 20 гривен, узяли з шкільних підручників. Додався Михайло Грушевський(50 грн), Тарас Шевченко в образі кобзаря(100 грн) і Леся Українка(200 грн).

У 2003 році з'явився кардинально новий фасон грошових знаків. Це, швидше за все, було пов'язано з появою фальшивих купюр в обігу, зокрема 20-ти гривен. Усі українські гроші вже друкували в країні, оскільки була введена в експлуатацію банкнотно - монетна фабрика НБУ.

До вусів Ярослава Мудрого і Володимира Великого додали бороду, Тарас Шеченко помолодшав, а у Михайла Грушевського з'явилося волосся на голові. У 2006 році відбувся черговий редизайн, в основному, помінявся колір гривневих купюр. Також додалась нова банкнота в 500 гривен з обличчям українського письменника і філософа Григорія Сковороди.

Ці українські гроші знаходяться в обігу досьогодні, хоча все частіше зустрічаються нові соточки і пятисоточки з вдосконаленими знаками захисту. Потрібно відмітити, що всі випущені коли-небудь банкноти є дійсними, ними можна розплачуватися як у банках, так і на торгових точках по всій території України.

 

Похожие статьи

Недавні публікації

CreditUP заохочує романтичних клієнтів


11.02.2019

 Де взяти позику в «позаурочний» час

Де взяти позику в «позаурочний» час

Компания CreditUP предоставляет клиентам возможность сделать кредит более дешевым. Так, в рамках программы лояльности заемщикам начисляются бонусы, которые потом обмениваются на денежные средства. Этими деньгами можно оплачивать услуги организации, вернув часть расходов по обслуживанию займа.
30.01.2019

Чому бути лояльним клієнтом вигідно

Чому бути лояльним клієнтом вигідно


21.01.2019

© CreditUP 2016
comodo
?Як отримати кредит?