Чим загрожує прострочений кредит?

З розвитком інтернет-технологій в наші дні все більш поширеними стали операції з грошима в інтернеті. Сьогодні в мережі можна не лише здійснювати покупки і грошові перекази, але і брати кредити. Для цього треба декілька хвилин вільного часу, банківську карту, паспорт і ІНН. У багатьох користувачів, які мають прострочений кредит в інтернеті, виникає питання, чи мають онлайн-домовленості таку ж юридичну силу, як і ті, що оформлені на папері?

Відповідь: так. Оформляючи взаємні зобов'язання з будь-якою легальною фінансовою установою, Ви фіксуєте їх в електронному договорі. Навіть якщо там немає жодного реального підпису, документ придбаває таку ж юридичну силу, як і договір, поміщений у великий банк. Це передбачено ЗУ "про електронні документи і електронний документообіг".

Що станеться з позичальником, який не зможе або не захоче повертати кредит? Навряд чи йому вдасться обійтися безкарним, і наслідки бувають найрізноманітнішими:

  •  штрафні санкції, відсотки і витрати на судові розгляди;
  •  погіршення кредитної історії;
  •  судові розгляди;
  •  арешт на майно або заборону на виїзд з країни, у разі ухвалення відповідного судового рішення.

Першим реальним наслідком, з яким можна зіткнутися після несвоєчасної виплати кредиту, є нарахування штрафів. Про них частенько згадується в кожному кредитному договорі. Прострочені кредити багаті введенням штрафів, які складають певний відсоток від загальної суми позики за кожен прострочений день.

Співробітники відділу по роботі з неплатниками починають часто дзвонити клієнтові по усіх номерах, які будуть ним доступні. Неприємні дзвінки поступають не лише в робочий час. Вони можуть нагадувати про борг і вимагати його відшкодування навіть рано вранці або вночі.

Додатково кредитор починає притягати юристів. Після того, як ситуація не зміниться в кращу сторону після усного спілкування з боржником, попередження спрямовуватимуться письмово за місцем проживання. Як правило, в регулярних повідомленнях вказується, що борг треба повернути впродовж найближчого місяця.

Також прострочений платіж по кредиту потрапляє у бюро кредитних історій України. Якщо кредитний рейтинг буде негативним, ви не зможете взяти позику в інших банках, адже числитиметеся як неплатоспроможний клієнт. Кредитна історія - основне джерело даних про особу потенційного позичальника. На її основі функціонують усі фінансові компанії. Виходячи з отриманої інформації про попередні несплати, визначається сума і період можливого кредиту, розраховуються всілякі риски.

Коли усі звернення залишаються проігнорованими, і клієнт не повертає засобу, організація передає справу до суду. Це загрожує описом і продажем цінного майна за рахунок погашення кредиту, забороною на виїзд з країни і іншими санкціями. У особливо важких ситуаціях, коли сума боргу є значною, неплатник може понести кримінальну відповідальність. Це можливо, коли кредитор надасть докази того, що борг не погашався навмисно, хоча матеріальні можливості у позичальника були.

Що стосується термінів, за які питання вирішується в ту або іншу сторону, - вони коливаються від одного місяця до року. Якщо суд винесе ухвалу на користь банку, незабаром буде відкрито виконавче провадження. В результаті виконавча служба отримає повноваження для опису майна для продажу на аукціоні.

Прострочений кредит і варіанти його вирішення

Якщо ви почали отримувати листи із сповіщенням про те, що на машину або нерухомість накладений арешт - не варто зневірятися. Знайте, що банк не має права заарештовувати майно без судового рішення. В той же час ігнорувати вимоги повернути гроші - не краще рішення проблеми. Коли ви знаєте, що буде, якщо прострочити кредит - звернетеся безпосередньо до кредитора. У більшості випадків вони йдуть назустріч клієнту. З представниками мікрофінансової компанії або банку можна знайти найбільш прийнятні варіанти виходу з ситуації.

Банки, як і будь-які інші підприємства, не можуть працювати у збиток. В той же час витрачати час і гроші на судові розгляди вони можуть дозволити собі далеко не завжди. Тому нерідко погоджуються переглянути деякі пункти договору, зробити умови м'якшими або списати частину заборгованості. Найчастіше у клієнта є два варіанти: пролонгація і реструктуризація кредиту. Першу можна оформити самостійно в особистому кабінеті. Реструктуризація має на увазі створення нового графіку виплати позики з меншими платежами і збільшенням терміну погашення.

Важливо звернутися до кредитора до закінчення терміну погашення позики. Так ви убережете себе від нарахування пені і штрафних санкцій. Якщо все ж ви пропустили період виплати грошей, не варто ховатися, це може тільки ускладнити ситуацію і привести до великих витрат надалі. Зверніться в службу підтримки фінансовій організації. Для оформлення реструктуризації або пролонгації вам треба буде вказати такі дані:

  •  причини, по яких ви не можете своєчасно виплачувати борг (чому погіршав матеріальний стан);
  •  максимальний розмір платежу, який ви готові щомісячно вносити;
  •  спосіб поліпшення вашої платоспроможності.

Може знадобитися прикладений підтверджувальний документ (довідка з центру зайнятості, лікувальної установи і так далі).

CreditUp - надійний партнер, який лояльно відноситься до своїх клієнтів. Зіткнувшись з форс-мажорними обставинами, Ви отримаєте можливість пролонгації (відстрочення) платежу на максимально вигідних умовах.

Похожие статьи

Недавні публікації

CreditUP заохочує романтичних клієнтів


11.02.2019

 Де взяти позику в «позаурочний» час

Де взяти позику в «позаурочний» час

Компания CreditUP предоставляет клиентам возможность сделать кредит более дешевым. Так, в рамках программы лояльности заемщикам начисляются бонусы, которые потом обмениваются на денежные средства. Этими деньгами можно оплачивать услуги организации, вернув часть расходов по обслуживанию займа.
30.01.2019

Чому бути лояльним клієнтом вигідно

Чому бути лояльним клієнтом вигідно


21.01.2019

© CreditUP 2016
comodo
?Як отримати кредит?