Чим загрожує прострочений кредит?

З розвитком інтернет-технологій в наші дні все більш поширеними стали операції з грошима в інтернеті. Сьогодні в мережі можна не лише здійснювати покупки і грошові перекази, але і брати кредити. Для цього треба декілька хвилин вільного часу, банківську карту, паспорт і ІНН. У багатьох користувачів, які мають прострочений кредит в інтернеті, виникає питання, чи мають онлайн-домовленості таку ж юридичну силу, як і ті, що оформлені на папері?

Відповідь: так. Оформляючи взаємні зобов'язання з будь-якою легальною фінансовою установою, Ви фіксуєте їх в електронному договорі. Навіть якщо там немає жодного реального підпису, документ придбаває таку ж юридичну силу, як і договір, поміщений у великий банк. Це передбачено ЗУ "про електронні документи і електронний документообіг".

Що станеться з позичальником, який не зможе або не захоче повертати кредит? Навряд чи йому вдасться обійтися безкарним, і наслідки бувають найрізноманітнішими:

  •  штрафні санкції, відсотки і витрати на судові розгляди;
  •  погіршення кредитної історії;
  •  судові розгляди;
  •  арешт на майно або заборону на виїзд з країни, у разі ухвалення відповідного судового рішення.

Першим реальним наслідком, з яким можна зіткнутися після несвоєчасної виплати кредиту, є нарахування штрафів. Про них частенько згадується в кожному кредитному договорі. Прострочені кредити багаті введенням штрафів, які складають певний відсоток від загальної суми позики за кожен прострочений день.

Співробітники відділу по роботі з неплатниками починають часто дзвонити клієнтові по усіх номерах, які будуть ним доступні. Неприємні дзвінки поступають не лише в робочий час. Вони можуть нагадувати про борг і вимагати його відшкодування навіть рано вранці або вночі.

Додатково кредитор починає притягати юристів. Після того, як ситуація не зміниться в кращу сторону після усного спілкування з боржником, попередження спрямовуватимуться письмово за місцем проживання. Як правило, в регулярних повідомленнях вказується, що борг треба повернути впродовж найближчого місяця.

Також прострочений платіж по кредиту потрапляє у бюро кредитних історій України. Якщо кредитний рейтинг буде негативним, ви не зможете взяти позику в інших банках, адже числитиметеся як неплатоспроможний клієнт. Кредитна історія - основне джерело даних про особу потенційного позичальника. На її основі функціонують усі фінансові компанії. Виходячи з отриманої інформації про попередні несплати, визначається сума і період можливого кредиту, розраховуються всілякі риски.

Коли усі звернення залишаються проігнорованими, і клієнт не повертає засобу, організація передає справу до суду. Це загрожує описом і продажем цінного майна за рахунок погашення кредиту, забороною на виїзд з країни і іншими санкціями. У особливо важких ситуаціях, коли сума боргу є значною, неплатник може понести кримінальну відповідальність. Це можливо, коли кредитор надасть докази того, що борг не погашався навмисно, хоча матеріальні можливості у позичальника були.

Що стосується термінів, за які питання вирішується в ту або іншу сторону, - вони коливаються від одного місяця до року. Якщо суд винесе ухвалу на користь банку, незабаром буде відкрито виконавче провадження. В результаті виконавча служба отримає повноваження для опису майна для продажу на аукціоні.

Прострочений кредит і варіанти його вирішення

Якщо ви почали отримувати листи із сповіщенням про те, що на машину або нерухомість накладений арешт - не варто зневірятися. Знайте, що банк не має права заарештовувати майно без судового рішення. В той же час ігнорувати вимоги повернути гроші - не краще рішення проблеми. Коли ви знаєте, що буде, якщо прострочити кредит - звернетеся безпосередньо до кредитора. У більшості випадків вони йдуть назустріч клієнту. З представниками мікрофінансової компанії або банку можна знайти найбільш прийнятні варіанти виходу з ситуації.

Банки, як і будь-які інші підприємства, не можуть працювати у збиток. В той же час витрачати час і гроші на судові розгляди вони можуть дозволити собі далеко не завжди. Тому нерідко погоджуються переглянути деякі пункти договору, зробити умови м'якшими або списати частину заборгованості. Найчастіше у клієнта є два варіанти: пролонгація і реструктуризація кредиту. Першу можна оформити самостійно в особистому кабінеті. Реструктуризація має на увазі створення нового графіку виплати позики з меншими платежами і збільшенням терміну погашення.

Важливо звернутися до кредитора до закінчення терміну погашення позики. Так ви убережете себе від нарахування пені і штрафних санкцій. Якщо все ж ви пропустили період виплати грошей, не варто ховатися, це може тільки ускладнити ситуацію і привести до великих витрат надалі. Зверніться в службу підтримки фінансовій організації. Для оформлення реструктуризації або пролонгації вам треба буде вказати такі дані:

  •  причини, по яких ви не можете своєчасно виплачувати борг (чому погіршав матеріальний стан);
  •  максимальний розмір платежу, який ви готові щомісячно вносити;
  •  спосіб поліпшення вашої платоспроможності.

Може знадобитися прикладений підтверджувальний документ (довідка з центру зайнятості, лікувальної установи і так далі).

CreditUp - надійний партнер, який лояльно відноситься до своїх клієнтів. Зіткнувшись з форс-мажорними обставинами, Ви отримаєте можливість пролонгації (відстрочення) платежу на максимально вигідних умовах.

Похожие статьи

© CreditUP 2016
comodo
?Як отримати кредит?