Хитрощі з картками і банкоматами при знятті грошей

 

Напевно, немає такої людини, яка хоч би раз в житті, маючи банківську карту, не стикалася з різного виду шахрайством. Найпопулярнішою аферою є "фішинг", що в перекладі звучить буквально "риболовля", коли хитрун закидає вудку і вичікує, коли Ви самі потрапите на гачок.

Знайома ситуація, коли представники банку дзвонять і починають вигадувати "міфи про проблеми з Вашою карткою", щоб дістати не лише номер банківської карти, але й пін-код або CVV2/CVC2 (3 цифри на зворотному боці картки). Частенько таку інформацію зливають недоброзичливі співробітники банку, які в базі вказують усі дані по клієнтові, в точності до останньої операції.

Потрібно обов'язково знати, що починаючи з касира і закінчуючи Головою Правління, ніхто не має права просити пін-код і тому подібне. Сміливо звертайтеся в банк зі скаргою, напишіть заяву в поліцію, якщо номер визначений, збережіть його і передайте правоохоронним органам.

В Україні була дуже цікава схема "інтернет-фішингу". На поштову електронну адресу приходить нібито повідомлення з банку, де пропонується взяти участь в розіграші супер-призів. Ви переходите по посиланню на абсолютно ідентичну копію сайту, вводите дані по карті, свій пін і — вуаля. Грошей більше не видно. Благо, що постраждали тільки одиниці і затія провалилася.

Що стосується банкоматів, то тут шулери пішли далі. Мало того, що вирахували код, їм потрібно дістати Вашу картку. Можна, звичайно, старим перевіреним способом - дати по голові арматурою, доки людина стоїть біля банкомату і знімає гроші, але ми живемо у цивілізованішому світі і тепер аферисти пішли далі.

"Ліванську петлю" роблять з матеріалів для рентгенівських знімків або фото, вставляється вона в банкомат, в отвір, де Ви потім вставите карту і попрощаєтеся з грошима. Поки Ви стоятимете в замішанні, чому банкомат з'їв Вашу картку, до Вас, звичайно ж, підійде рятувальник. Ні, зовсім не громило, а добра дівчина-самаритянка з великими блакитними очима і скаже: "Ой, у мене таке теж траплялося". Мовляв, потрібно ввести ще раз пін-код, і все вийде. І тільки варто на секунду відвернутися, як карта буде вилучена, а гроші зняті в іншому місці. Втім, може і не бути ніяких блондинок і помічників, а просто схована поблизу камера, яка зафіксує все.

Тому ніколи не набирайте свій пін-код у присутності сторонніх людей, якщо не змогли витягнути карту. Стоячи на місці, дзвоніть у банк і блокуйте її негайно.

Ще одним способом отримати пін-код являється накладна клавіатура, яка копіює набрані цифри на банкоматі.

Але самою вершиною злочинності є скиммер - кажучи іншими словами, навіщо красти, коли можна скопіювати. Скиммер - спеціальний пристрій, який насаджують на банкомат для прочитування Вашої карти і створення точної копії(на банківському сленгу таку карту називають "білим пластиком"), щоб потім перевести у готівку всі гроші. Такий прилад коштує декілька тисяч доларів, в комплект до пластика додається і накладна клавіатура.

Банки, звичайно, роблять антискиммінгові насадки, але вони практично ідентичні зі скиммером.

Краще всього повідомити в банк про підозрілий банкомат або ж знімати гроші всередині банку, оскільки шахрайство завжди шукає нові способи як непомітно пограбувати.

 

Похожие статьи

© CreditUP 2016
comodo
?Як отримати кредит?