Хитрощі з картками і банкоматами при знятті грошей

 

Напевно, немає такої людини, яка хоч би раз в житті, маючи банківську карту, не стикалася з різного виду шахрайством. Найпопулярнішою аферою є "фішинг", що в перекладі звучить буквально "риболовля", коли хитрун закидає вудку і вичікує, коли Ви самі потрапите на гачок.

Знайома ситуація, коли представники банку дзвонять і починають вигадувати "міфи про проблеми з Вашою карткою", щоб дістати не лише номер банківської карти, але й пін-код або CVV2/CVC2 (3 цифри на зворотному боці картки). Частенько таку інформацію зливають недоброзичливі співробітники банку, які в базі вказують усі дані по клієнтові, в точності до останньої операції.

Потрібно обов'язково знати, що починаючи з касира і закінчуючи Головою Правління, ніхто не має права просити пін-код і тому подібне. Сміливо звертайтеся в банк зі скаргою, напишіть заяву в поліцію, якщо номер визначений, збережіть його і передайте правоохоронним органам.

В Україні була дуже цікава схема "інтернет-фішингу". На поштову електронну адресу приходить нібито повідомлення з банку, де пропонується взяти участь в розіграші супер-призів. Ви переходите по посиланню на абсолютно ідентичну копію сайту, вводите дані по карті, свій пін і — вуаля. Грошей більше не видно. Благо, що постраждали тільки одиниці і затія провалилася.

Що стосується банкоматів, то тут шулери пішли далі. Мало того, що вирахували код, їм потрібно дістати Вашу картку. Можна, звичайно, старим перевіреним способом - дати по голові арматурою, доки людина стоїть біля банкомату і знімає гроші, але ми живемо у цивілізованішому світі і тепер аферисти пішли далі.

"Ліванську петлю" роблять з матеріалів для рентгенівських знімків або фото, вставляється вона в банкомат, в отвір, де Ви потім вставите карту і попрощаєтеся з грошима. Поки Ви стоятимете в замішанні, чому банкомат з'їв Вашу картку, до Вас, звичайно ж, підійде рятувальник. Ні, зовсім не громило, а добра дівчина-самаритянка з великими блакитними очима і скаже: "Ой, у мене таке теж траплялося". Мовляв, потрібно ввести ще раз пін-код, і все вийде. І тільки варто на секунду відвернутися, як карта буде вилучена, а гроші зняті в іншому місці. Втім, може і не бути ніяких блондинок і помічників, а просто схована поблизу камера, яка зафіксує все.

Тому ніколи не набирайте свій пін-код у присутності сторонніх людей, якщо не змогли витягнути карту. Стоячи на місці, дзвоніть у банк і блокуйте її негайно.

Ще одним способом отримати пін-код являється накладна клавіатура, яка копіює набрані цифри на банкоматі.

Але самою вершиною злочинності є скиммер - кажучи іншими словами, навіщо красти, коли можна скопіювати. Скиммер - спеціальний пристрій, який насаджують на банкомат для прочитування Вашої карти і створення точної копії(на банківському сленгу таку карту називають "білим пластиком"), щоб потім перевести у готівку всі гроші. Такий прилад коштує декілька тисяч доларів, в комплект до пластика додається і накладна клавіатура.

Банки, звичайно, роблять антискиммінгові насадки, але вони практично ідентичні зі скиммером.

Краще всього повідомити в банк про підозрілий банкомат або ж знімати гроші всередині банку, оскільки шахрайство завжди шукає нові способи як непомітно пограбувати.

 

Похожие статьи

Недавні публікації

CreditUP заохочує романтичних клієнтів


11.02.2019

 Де взяти позику в «позаурочний» час

Де взяти позику в «позаурочний» час

Компания CreditUP предоставляет клиентам возможность сделать кредит более дешевым. Так, в рамках программы лояльности заемщикам начисляются бонусы, которые потом обмениваются на денежные средства. Этими деньгами можно оплачивать услуги организации, вернув часть расходов по обслуживанию займа.
30.01.2019

Чому бути лояльним клієнтом вигідно

Чому бути лояльним клієнтом вигідно


21.01.2019

© CreditUP 2016
comodo
?Як отримати кредит?